Oczyszczacz powietrza Panasonic

Panasonic wprowadził na rynek 4 modele oczyszczaczy powietrza. Najbardziej wydajne urządzenie będzie optymalnie pracowało w pomieszczeniu o powierzchni 66 m2, a najmniejsze jest dostosowane do pomieszczeń o powierzchni 24 m2

 

Filtrowanie powietrza

Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w oczyszczacz powietrza Panasonic? Doskonała filtracja, wysoka wydajność i skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń to argumenty przemawiające za wyborem tych urządzeń AGD - zarówno do biura, jak i do domu!.

 

Filtrowanie powietrza odbywa się przy pomocy specjalnego systemu filtracji, składającego się z następujących filtrów. Wstępny zatrzymuje największe zanieczyszczenia. Jest to kurz, sierść zwierząt, włosy. Dodatkowo zapobiega zużyciu pozostałych filtrów. Kolejnym jest filtr dezodoryzujący, czyli węglowy, który usuwa LZO i nieprzyjemne zapachy. Standardem jest HEPA H14 neutralizujący drobne cząsteczki, w tym pyły np. PM2,5, alergeny i roztocza kurzu domowego. Dodatkowo zamontowany został w tym systemie oczyszczania powietrza jonizator, który wspomaga walkę z patogenami oraz wodny – stosowany podczas nawilżania.

 

Panasonic F-VXR90G-K
Oczyszczacz powietrza Panasonic F-VXR90G-K

Tryb pracy i eksploatacja oczyszczacza

Oczyszczacze powietrza Panasonic posiadają 3 tryby: ECONAVI/ECO, automatyczny i uśpienia. Tryb Econavi - jego zadaniem jest monitorowanie oraz zapamiętywanie aktywności użytkownika w ciągu dnia oraz zmiany jakości powietrza. Tryb automatyczny oddziaływuje na skuteczność filtrowania powietrza na podstawie czujników zanieczyszczeń. Czujniki działają inteligentnie i potrafią dopasować prędkość wentylatora do jakości powietrza. Urządzenie posiada czujnik odpowiedzialny za wykrywanie obecności człowieka, natężenia oświetlenia, kurzu, zapachu oraz wilgotności. Poza tym oczyszczacze powietrza Panasonic stosują przepływ powietrza cyrkulacyjnego 3D i są wyposażone w technologię nanoe™, która służy usunięciu 99,9% wirusów i 99,9% bakterii oraz zapachów i nawilża skórę. Seamless Drive to ciche przejście między trybami pracy urządzenia, co zapewnia stabilną i niegłośną pracę urządzenia. Oczyszczacz informuje o stanie powietrza przy pomocy kolorowego wskaźnika. Ma regulator wilgotności. Jest też energooszczędny.