Klimatyzacja Panasonic - serie, modele, rodzaje klimatyzatorów

Panasonic to marka znana na całym świecie. Słynie z trwałych, wysokiej jakości oraz wydajnych urządzeń. Specjalizuje się w aparatach fotograficznych, kamerach, sprzętach gospodarstwa domowego, ale przede wszystkim oczyszczaczach powietrza i klimatyzatorach. To właśnie m.in. klimatyzatory zapewniły firmie Panasonic tytuł lidera.

 

Klimatyzatory Panasonic to głównie technologia Nanoe oraz system Perfect Humidity. Poza schładzaniem pomieszczeń urządzenia te oczyszczają powietrze oraz nawilżają je. Dzięki temu nie musimy inwestować w trzy odrębne produkty. Panasonic poprawi nasz komfort życia zaledwie dzięki jednemu urządzeniu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o asortymencie tej marki.

 

Klimatyzatory Panasonic - rodzaje

Producent Panasonic zapewnia klimatyzatory typu split, multi-split oraz Free Multi. Klimatyzacje typu split składają się z jednostki zewnętrznej oraz jednostki wewnętrznej, którą zależnie od potrzeb może stanowić jednostka kasetonowa, naścienna, kanałowa itd.

 

Urządzenia typu multi-split to z kolei jednostka zewnętrzna oraz kilka jednostek wewnętrznych. Taka budowa klimatyzatora pozwala na schłodzenie wielu pomieszczeń jednocześnie. Doskonale sprawdzają się więc w większych lokalach np. biurowcach, dużych domach jednorodzinnych czy restauracjach.

 

Free Multi to przede wszystkim bardzo elastyczny system, który składa się z 2 do 5 jednostek wewnętrznych o różnej mocy. Zapewnia to użytkownikowi jeszcze większy komfort ze względu na możliwość ustawienia różnego stopnia schładzania w poszczególnych pomieszczeniach.

 

Klimatyzatory Panasonic - serie

Klimatyzatory firmy Panasonic występują w wielu seriach. W naszym artykule skupimy się jednak na tych, które są najczęściej wybierane przez klientów i odznaczają się wyjątkowymi parametrami. Warto wspomnieć, że wszystkie urządzenia japońskiego potentata wyróżniają się atrakcyjnym designem, dzięki czemu wpasują się do każdego rodzaju wnętrza. Nie musisz więc obawiać się, że klimatyzator zaburzy aranżację pomieszczenia.

 

Seria Etherea – zestawienie modeli

Wśród klimatyzatorów Panasonic z serii Etherea można znaleźć następujące modele.

Panasonic Etherea KIT-XZ

Panasonic Etherea KIT-XZ to klimatyzator, który swoją pracę rozpoczyna już od 19 dB. Biorąc pod uwagę ilość dodatkowych funkcjonalności oraz parametry techniczne, jest to rewelacyjny wynik. Urządzenie zostało wyposażone w technologię oczyszczającą Nanoe, dzięki której możemy oddychać nie tylko odpowiednio schłodzonym, ale i zdrowym powietrzem. Warto również wspomnieć o energooszczędności tego modelu. Gwaranuje ją system Inverter+, który obniża zużycie energii aż o 20%. Dodatkowo producent zadbał o trwałość produktu poprzez wbudowaną sprężarkę rotacyjną R2.

 

Panasonic Etherea KIT-Z

Panasonic Etherea KIT-Z to coś więcej niż klimatyzator. Kupując ten produkt, zyskujemy także doskonałe narzędzie, które pozwoli nam szybko i skutecznie wyeliminować alergeny, wirusy oraz bakterie. Model ten świetnie sprawdzi się więc w domach, gdzie przebywają dzieci. Ich system odpornościowy nie jest jeszcze odpowiednio rozwinięty, co sprawia, że są bardziej podatne na infekcje.

 

Co ważne, model ten nie zakłóci snu twojego maluszka, ponieważ głośność jego pracy zaczyna już od 19 dB. Rewolucyjna stała się również aplikacja mobilna Panasonic Comfort Cloud, z której poziomu możemy jeszcze szybciej i wygodniej zmieniać ustawienia urządzenia. System ten pozwala m.in. na:

  • monitorowanie poziomu zużycia energii,
  • włączanie/wyłączanie wszystkich modułów jednocześnie,
  • kontrolowanie temperatury,
  • kontrolowanie prędkości wentylatora.

Seria KIT-TZ

Panasonic KIT-TZ to jeden z nowszych klimatyzatorów, który wyposażony został w czynnik chłodniczy R32, sprężarkę rotacyjną R2 oraz filtr PM2.5, który gwarantuje użytkownikowi pomieszczenia wolne od zabrudzeń powietrza (m.in. smogu). Ponadto, jest to bardzo kompaktowe, naścienne urządzenie, które doskonale sprawdzi się w mniejszych mieszkaniach. Nowością tutaj jest również żaluzja aerowings, dzięki której schłodzone powietrze wznoszone jest do góry, po czym opada.

 

Seria KIT-PZ

Panasonic KIT-PZ to seria przeznaczona do bardzo małych powierzchni już od 15 m2. Jedną z jej zalet jest intuicyjna obsługa, która nie wymaga zbyt dużej ingerencji użytkownika. Możliwe jest to m.in. dzięki sterownikowi z wyświetlaczem LCD. Nie zabrakło tutaj również systemu inwerterowego, który zapewnia stałą temperaturę w pomieszczeniu. Co więcej, obecny tutaj czynnik chłodniczy R32 sprawia, praca urządzenia jest znacznie mniej szkodliwa dla środowiska.

 

Jak wybrać odpowiedni klimatyzator?

Wybierając klimatyzator, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Te podstawowe dane znacznie ułatwią nam wybór właściwego urządzenia. Po pierwsze należy sprawdzić metraż naszego mieszkania, czy też domu. Urządzenie będzie działać wydajnie, tylko jeśli dobierzemy je odpowiednio względem wielkości danego pomieszczenia. Przykładowo klimatyzator przeznaczony do lokalu do 20 m2 nie sprawdzi się w biurowcu o powierzchni 100 m2.

 

Ważna jest również emisja hałasu klimatyzatora. Firma Panasonic to produkty, które odznaczają się głośnością pracy na poziomie ok. 19 dB. Najgłośniejsza jednostka zostaje zamontowana na zewnątrz. Nie generuje jednak na tyle dźwięku, aby naruszać normy spółdzielni oraz komfort mieszkańców.

 

Chcesz, aby twoja klimatyzacja nie generowała wysokich kosztów za prąd? Świetnie trafiłeś. Panasonic dba o interes klientów i wyposaża swoje urządzenia w różnego rodzaju systemy, które zapobiegają nadmiernemu zużyciu energii.

 

Masz wątpliwości co do wyboru odpowiedniego klimatyzatora? Skontaktuj się z zaufanym dystrybutorem marki Panasonic. Specjaliści na pewno doradzą ci, jaki model będzie dla ciebie najlepszy!