5 zalet kursów angielskiego dla firm

W pracy posługujesz się językiem angielskim? Podnieś swoje kompetencje na kursie angielskiego dla biznesu! Poznaj największe zalety zajęć językowych dla firm.

 

Kurs angielskiego biznesowego – dlaczego warto?

Angielski to obecnie jedno z głównych narzędzi komunikacji w międzynarodowym środowisku biznesowym - jeśli Twoja firma funkcjonuje na zagranicznych rynkach, z pewnością masz częsty kontakt z tym językiem. Współpraca z zagranicznymi klientami, czy też kontrahentami wymaga opanowania go niemalże do perfekcji. Tylko wtedy komunikacja biznesowa w Twoim przedsiębiorstwie będzie skuteczna, a firma będzie mogła nadal rozszerzać swoją działalność.

 

Zajęcia z angielskiego dla firm pomogą Tobie oraz Twoim współpracownikom uzyskać niezbędne w środowisku biznesowym kompetencje językowe. Oto 5 głównych zalet profesjonalnych kursów.

 

Efektywniejsza nauka

Oczywiście samodzielna nauka angielskiego może przynieść naprawdę dobre efekty, jednak znacznie lepsze rezultaty można uzyskać, ucząc się pod okiem profesjonalisty. Regularność nauki, kontrola postępów robionych przez kursantów, dostęp do specjalistycznych materiałów dydaktycznych i możliwość zweryfikowania zdobytych umiejętności językowych w praktyce to ogromne zalety kursów językowych. Co więcej, ucząc się w grupie, zyskujemy dodatkową motywację ze strony pozostałych kursantów i szansę na przełamanie swoich barier językowych.

 

Praktyka czyni mistrza

Zazwyczaj podczas kursów angielskiego dla firm bardzo duży nacisk kładzie się na mówienie w języku obcym. Niekiedy lektorzy w czasie zajęć aranżują konkretne sytuacje biznesowe, dzięki czemu kursanci mogą odpowiednio się na nie przygotować. Przykładowo, mogą doskonalić swoje umiejętności negocjacyjne w języku angielskim, przećwiczyć prowadzenie prezentacji w języku obcym, przejść przez próbną rozmowę o pracę, czy też standardową rozmowę z zagranicznym klientem, współpracownikiem, czy też kontrahentem.

 

Profesjonalizm

Pracownicy reprezentują firmę – warto zadbać o to, by ich umiejętności językowe były na odpowiednio wysokim poziomie. To m.in. dzięki nim firma może być postrzegana jak profesjonalny partner biznesowy. Dodatkowo, rozwinięte kompetencje językowe podniosą skuteczność komunikacji biznesowej i podejmowanych przez pracowników działań. Krótko mówiąc, regularne doskonalenie kompetencji językowych pracowników może pośrednio wpłynąć zarówno na renomę, jak i wyniki przedsiębiorstwa.

 

Szansa na lukratywne kontrakty

Doskonalenie kompetencji językowych pod okiem profesjonalnego lektora pomoże uczestnikom kursu zyskać większą pewność siebie w mówieniu po angielsku, dzięki czemu zyskają łatwość w nawiązywaniu kontaktów biznesowych. Warto zaznaczyć, że takie znajomości mogą zaowocować w przyszłości intratnymi kontraktami.

 

Możliwość dopasowania zajęć do swoich potrzeb

Niektóre szkoły językowe organizują dla klientów biznesowych w pełni spersonalizowane kursy języka anielskiego. Oznacza to, że program zajęć jest dopasowany do potrzeb konkretnej firmy – charakteru jej branży, umiejętności uczestników kursu i ich osobistych preferencji (przykładowo, zajęcia mogą skupiać się na ćwiczeniach konwersacyjnych). Spersonalizowany harmonogram zajęć to większa efektywność nauczania oraz większa szansa na osiągnięcie zamierzonego celu językowego i biznesowego.